LETNÍ TÁBORY 2021

Dobrodružné vzdělávání na letní prázdniny

POPIS PROGRAMU

Léto 2021

délka: 60 minut

vlastní technika

poutavé vyprávění z cest po celém světě, diskuze, ukázka artefaktů, kvízová hra

Hledáte pro váš tábor dobrodružné zpestření? V letošním roce, kdy se děti učily převážně z domu, nabízíme naše kulturně vzdělávací přednášky fotografa, cestovatele a zakladatele projektu Planeta Země 3000 také organizátorům letních táborů. Vybírat můžete z přednášek „Dobrodružství se zvířaty“ a „Kmeny“. Jejichž podrobný popis si můžete rozkliknout v odkazech níže.

DOBRODRUŽSTVÍ SE ZVÍŘATY

Pozorovat pestrobarevné papoušky létající vzduchem, ponořit se do vod nespoutaného oceánu za žraloky kladivouny nebo pozorovat lov lví smečky – Setkání se zvířaty ve volné přírodě je prostě dech beroucím zážitkem.

Tuto přednášku jsme vytvořili speciálně pro menší děti z 1. stupňů základních škol a jsme schopni ji nabídnout i v kratší 45-ti minutové verzi, tak aby mladší děti neztratily pozornost. V průběhu prezentace pestrých fotografií a video sekvencí se žáčci podívají do Afriky, Asie a Jižní Ameriky, kde se seznámí s nejrůznějšími exotickými zvířaty, jejichž hlavním životním prostorem je vzduch, země, ale i voda. Děti se dozví zajímavosti například o papoušcích ara, tukanech, jaguárech, lvech, lemurech kata, žralocích velrybích nebo mořských želvách a mnoha dalších zvířatech.  Podívají se také do africké školy a budou mít šanci porovnat rozdíly s jejich třídami. Tato přednáška poutavým způsobem seznamuje s faunou našeho světa a vede děti k úctě k přírodě a nutnosti její ochrany. Děti mají možnost téměř na vlastní kůži zažít dobrodružství při setkání se zvířaty v jejich přirozeném prostředí, podívat se do odlišných končin a poznat svět za hranicemi naší České republiky.

Detailní popis přednášky Dobrodružství se zvířaty

KMENY

Přednáška o křehkosti a důležitosti zachování kulturních odlišností, které tvoří kolektivní duši naší planety Země.

V této přednášce Adam zavede diváky na ta nejdivočejší místa naší planety! Společně zavítáte do tajemných světů domorodých kmenů z indonéské Papuy žijících stále na úrovni doby kamenné, k těm nejdivočejším indiánům brazilské Amazonie, mezi nespoutané nomády Mergujského souostroví i mezi domorodce kolumbijského pralesa. Děti se společně s Adamem vydají mezi kmeny, jejichž odlišné životy nás mohou mnohému naučit. V nepropustné džungli nalezneme Korwaje, u Xinguských indiánů zažijeme tajemný příběh, s Mokeny se poplavíme Andamanským mořem, poznáme život na okraji společnosti kmene Nukak Makú.

Detailní popis přednášky Kmeny

a

a

 

OBECNÉ INFORMACE

Věříme, že obě přednášky „Dobrodružství se zvířaty“ a „Kmeny“ jsou příjemným zpestřením táborového programu. Děti nejen baví, ale také vzdělávají.

Obě přednášky velmi smysluplně spojují nejen zábavu, poznání a dobrodružství, ale také vzdělávací prvky s mezipředmětovým přesahem. Na přednášky vždy navazuje beseda, při níž můžou děti klást Adamovi všelijaké otázky.

Technické zajištění akce: promítací i zvučící techniku máme vlastní, k promítání potřebujeme místnost s možností zatemnění a přívod elektřiny

Adam Lelek: fotograf, cestovatel a zakladatel projektu Planeta Země 3000, spolupracuje s ČT, magazínem Koktejl, www.adamlelek.cz

Program: přednáška, následná diskuze s Adamem, ukázka artefaktů, možnost navázat na přednášku kvízovou hrou

Cena: stanovena individuálně na základě místa konání a domluveného obsahu

Kontakt v případě zájmu: info@planetazeme.cz, 491 423 490

 

KONTAKT

Pokud máte jakékoliv otázky, rádi vám na ně odpovíme na níže uvedených kontaktech. Vzkaz nám můžete nechat i prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Děkujeme.

491 423 839

info@planetazeme.cz

Po - Pá 7:00 - 15:30